« wstecz

Okna


Okno stanowi nieodłączny element naszego domu, dzięki któremu możliwe jest dotarcie promieni słonecznych do każdego wnętrza. Jednak to, ile światła znajdzie się w naszym domu, zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Wybór okna wbrew pozorom nie jest prosty, a raz wybrane okno w założeniu ma służyć jak najdłużej. Każdy ma inne potrzeby, wymagania i możliwości. Inne parametry należy uwzględnić na wsi, a inne w mieście, na Suwalszczyźnie panują zimy mroźniejsze niż na Pomorzu, w górach wieją wiatry silniejsze niż na Mazowszu.
Okna i drzwi balkonowe powinny być „jak najcieplejsze", aby straty energii w budynku zostały możliwie ograniczone. Od tego zależą przecież wydatki na ogrzewanie. Warunek ten łatwo spełnić, ponieważ większość współcześnie produkowanych okien ma parametry zdecydowanie lepsze od uznanych za dopuszczalne.
Każde pomieszczenie w domu wymaga sposobu oświetlania zależącego od przeznaczenia. Dotyczy to zarówno wielkości powierzchni przeszklonej, jak i jej umiejscowienia. Okna mogą się przecież znajdować w ścianie zewnętrznej i wtedy zapewniają oświetlenie boczne, w dachu -- górne, w ścianie wewnętrznej -- pośrednie. Nie mniej istotnymi czynnikami są natężenie światła i czas jego ekspozycji. W dużej mierze zależą one od zorientowania pomieszczenia względem stron świata.
Z myślą o bezpieczeństwie naszego mienia okna mogą być zaopatrzone w specjalne systemy zabezpieczające, dostosowane do wymagań klienta.

 

Oferta okien jest duża i różnorodna. Aby wybrać do naszego domu czy mieszkania te najlepsze, trzeba poznać ich podstawowe funkcje i parametry. Okna mają oświetlać pomieszczenia, dostarczać stale świeżego powietrza oraz chronić przed zimnem, wiatrem i hałasem. Są też ważne dla architektury budynku - od ich urody i rozmieszczenia zależy wygląd elewacji - powinny być zatem ładne i trwałe. O jakości okien i ich właściwościach decyduje nie tylko materiał z którego są zrobione ramy, ale też: nowoczesna technologia produkcji, staranność wykonania, dobór szyb, okuć, uszczelek i innego osprzętu oraz precyzyjny montaż w otworze. Miarodajnym wskaźnikiem jakości są aprobaty techniczne, które powinien posiadać każdy wyrób. Zawierają one informacje o typach okien, sposobach produkcji, materiałach, wymaganych współczynnikach i wiele innych.
W Polsce najpopularniejsze są okna z drewna i z PCV. Ofertę uzupełniają producenci okien z aluminium, włókien szklanych oraz tzw. hybryd: okien aluminiowo-drewnianych i tworzywowo-drewnianych.

 

                                                 

                                                           

 Ekspozycja na ul. 11 Listopada 69/77 - drzwi przesuwne HS tarasowe, drewniane firmy SOKÓŁKA S.A. 
 Ekspozycja na ul. 11 Listopada 69/77 - okno drewniane z łukiem firmy SOKÓŁKA S.A. 
 Okno drewniane ze szprosami firmy SOKÓŁKA S.A. 
 Ekspozycja na ul. 11 Listopada 69/77 - okno PCV profil Aluplast Round line 
Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych
jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
wykonanie serwisu: gqim.com