« wstecz

Drewno to materiał prawdziwie eko­logiczny


Wytworzenie drewna i jego przygotowanie do produkcji pochłania znacznie mniej energii niż wytworzenie PCV- co oznacza mniejszą emisję zanieczyszczeń oraz mniejsze zużycie paliw. Dodatkowo drzewa w trakcie wzrostu pochłaniają ogromne ilości dwutlenku węgla z at­mosfery. Każdy metr sześcienny drzew potrzebuje jednej tony dwutlenku węgla, by móc się rozwijać. Okna drewniane można przetworzyć w niemal 100%. Drewno może zostać użyte jako materiał do ogrzewania lub zostać wykorzystane do produkcji płyt wiórowych. Szkło i alu­minium po przetopieniu może ponowie zostać wykorzystana do produkcji.


Drewno nawet jeżeli nie zostanie ponownie wykorzystane, ulegnie natu­ralnej biodegradacji. PCV nie ulega natu­ralnemu rozkładowi. Wprowadzone raz do środowiska zalega w nim już zawsze. W skali globalnej mniej niż 1% tworzyw PCV jest poddawana recyclingowi. Jedną z przyczyn tak skromnego recyklingu jest wysoka obecność chloru w PCV (56%) oraz dodatków wykorzystywanych do produkcji tego tworzywa (m.in. ropy naftowej). Przez co proces ten jest drogi i czasochłonny. Fakt ten sprawia, że PCV, które przestało być użyteczne zapełnia wysypiska śmieci, znika w morzu, zostaje spalone lub zaśmieca krajobraz.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie tekstów zamieszczonych na łamach serwisu oraz ich udostępnianie w mediach elektronicznych
jak również w innej formie jest możliwe wyłącznie za pisemną zgodą właściciela serwisu.
wykonanie serwisu: gqim.com